Teknik Servis


Yeni bir ev satın aldığınız da ya da kiraladığınız da ilk önce yapılması gereken anahtarınızın değiştirilmesidir. Bunun için sadece kilit barelini (göbeğini) değiştirmeniz yeterlidir.

Sizlere bu konuda Kale kapı yetkili servis eğitimi almış uzman kadromuzla kapınız için en güvenli barel (göbeği) uygulaması yapılacaktır. Dilerseniz bizleri arayarak kapınız için en güvenli barel konusunda sizlere yardımcı olabiliriz.

Unutmayalım değiştirilmeyen barel (göbek) her zaman bir risk taşır.

Kale Çelik Kapılar da zamana bağlı olarak, bakımsızlıktan ya da bina koşullarından dolayı ayarsızlıklar oluşabilir. Kapınız da sallantı veya boşluk oluşabilir. Ya da kilitleme de zorluklar,sıkışmalar olabilir. Bu gibi arızalar güvenlik sorunu oluşturur.

Kale Çelik Kapı yetkili servisi olan firmamız kapı konusunda fabrikamızdan eğitim almış servis arkadaşlarımız tarafından sizlere bu konularda hizmet vermekteyiz.

Unutmayalım güvenlik ihmale gelmez.

Taban döşemelerinin değiştirildiği tadilat işlemleri sonucunda Kale kapılarda yeterli çalışma boşluğu kalmamaktadır. Bu gibi durumlarda Kale Çelik Kapınızın yükseltilmesi mümkün değil ise (kiriş veya kapı üstünden boru geçmesi gibi) Kapınız alt kısmından gerektiği kadar kesilerek kısaltma işlemi yapılmaktadır. Bu işlem mevcut kapınız yerinden çıkartılarak bulunduğu yerde 2-3 saatlik bir işlemin ardından, Kale Çelik Kapının yerine takılıp hassas ayarlarının yapılması ile son bulmaktadır. Yapılacak yanlış bir işlem kapınızda kalıcı hasarlara neden olabilir.

Önemli olan kapıya yapılacak işlemin en doğru şekilde kapıya zarar vermeden yapılmasıdır. Kapı kesme konusunda Kale Çelik Kapıdan gerekli eğitimi almış kadro ile işlemin yapılması. Kapı alttan kısaltma konusunda deneyimlidir. İşlem yapılmadan müşterilerini netice hakkında bilgilendirir. Kale Çelik Kapı alttan kısaltma işi bilgi, beceri ve tecrübe gerektiren uzmanlık isteyen bir işlemdir.

Yeni bir daire aldınız ya da daireniz tadilata girdi. Yer döşemeleri tadilatta değişecek kalemlerin başında gelmektedir. Seramik veya parke gibi yer döşemesi yaptırdınız fakat döşeme kapıya geldiğinde sürtünme olduğunu fark ettiniz. Üzülmeyin bu gibi durumlar için çözüm sunmaktayız.

Kale çelik kapınız yerinden ahşap malzemeleri, iç ve dışa kasa ile beraber sökülür. Ardından istenilen yükseklik seviyesi kadar kasalar ayarlanarak tekrar montajı yapılmaktadır. Böyle durumlarda Şam Anahtar Kilitleme Sistemleri, Kale çelik kapınızı yükseltme işini, kapınıza zarar vermeden uzman eller ve araçlarla yapmaktadır.

Mevcut kapınızı zamanında kullanılan son sistem teknoloji ile satın aldınız. Fakat zaman geçtikçe kapınız da kullanılan kilit sistemlerinin zayıf kaldığını düşünmektesiniz. Bu gibi konularda Kale çelik kapı yetkili servisi olan firmamız mevcut kapınızın markasına bakmadan gerekli takviye önlemlerini sizlere tavsiye edecektir. Müşterimiz için uygun olduğu takdirde istenilen zaman da servis işlemi gerçekleştirilebilir.

Kale Çelik Kapılarımız üzerinde bulunan oynar kol, emniyet kelepçesi, çelik rozet muhafazası, barel kapakları, dış çekme kolları, taktaklar, dürbün gibi aksesuarlarımız zaman içerisinde çizilebilir veya deforme olabilir. Ya da renk değişimi isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda aksesuar değişimi yapılmaktadır.

Kale Çelik Kapı tarafından yetkili servis olan firmamıza sağlanan ürünler ile birebir değişimini yapabilmekteyiz. Dilerseniz aksesuarlarınızın sarı olan renklerini satene ya da saten renkleri sarı renge çevirebiliriz. Kale kapınız daha yeni bir görüntüye kavuşmuş olur.

Bazı sebeplerle kapınız yıpranmış güneşten rengi solmuş, darbe almış olabilir.Evcil hayvanlar, iç ve dış etkenler kapınızı yıpratabilir yada mimari ve uyum açısından kapınızda renk değişikliği isteyebilirsiniz.Boyama hizmeti almak istediğiniz bu ve benzeri durumlarda kapınız yerinden sökülmeden özel kompresör makine kullanılarak önce zımparalama işlemi yapılır, sonrasında istenilen renge boyanır. Dilerseniz yeni boyanmış kapınıza uygun aksesuar seçeneklerini de kale çelik kapı teknik servisi sizlere sunar. Gerekli periyodik bakımı yaparak çelik kapınızı istediğiniz renkte size teslim eder.

Zamana bağlı olarak yıpranmış, güneşten etkilenmiş, darbe almış, evcil hayvanlar tarafından zarar verilmiş veya tadilattan kaynaklanan mimari uyumsuzluktan dolayı kapı ahşap (panel) kısımlarının değişmesi gerekebilmektedir. Bu gibi durumlarda Kale çelik kapı yetkili servisi olan firmamız tarafından servis hizmeti alabilirsiniz.

Kale çelik kapınız üzerinde ki ahşap panelleri aynı model farklı renk veya farklı modeller ile değiştirebilirsiniz. Bunun için servis ekibimiz tarafından yapılan keşif sonucu müşteri isteği doğrultusunda ahşap panel siparişi alınır. Alınan ahşap panel siparişi kale çelik kapı fabrikamıza geçilir. Ahşap panel montaja hazır olduktan sonra müşterimiz aranarak montaj konusunda tarih belirlenerek montaj işlemi gerçekleşir.

Dairenizi veya işyerinizi taşımak istiyorsunuz ya da kentsel dönüşüm sonucu binanız yıkılacak. Kale kapınızdan memnunsunuz ve yeni yerinize montaj ettirmek istiyorsunuz. Bu gibi durumlarda kale kapı yetkili servisi olan firmamız tarafından sizlere servis hizmeti sunmaktayız.

Bu gibi durumlarda öncelikle olarak müşterimiz kapı açılış yönlerinin aynı olduğuna dikkat etmesi gerekir. Açılış yönlerinin aynı yöne olduğu kapılar için her iki yerde yapılacak keşif sonucunda ölçüleri tutan kale kapı müşterimiz için uygun zaman diliminde montajlanır. Bu işlem sonucunda kale kapı güvenlik konusunda herhangi bir kayba uğramayacaktır.

Kale çelik kapılar üzerinde kullanılan anahtar özel profil ve patente sahiptir. Kale çelik kapı anahtarlarını sadece yetkili servislerde yedek yapılabilmektedir. Kale çelik kapı anahtarını çoğaltma işlemi için bazı modellerde güvenlik kartına ihtiyaç duyulmaktadır. Anahtar modeli ile ilgili bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçin.

Kale anahtar yapımı ve çilingir servisi

Çelik Kapı Bakımı

 • Kapının metal ve ahşap aksamlarını yumuşak nemli bir bezle temizleyin, sadece su kullanınız.
 • Metal ve ahşap aksamları çizecek, zarar verecek sert malzemeler kullanmayınız. (Bulaşık teli, sert fırça v.b.)
 • Kapı menteşelerini her üç ayda bir ince yağ ile yağlayınız. Böylece zamanla oluşması muhtemel ses ve zor kapanma problemlerini engelleyebilirsiniz.
 • Kasa veya kapı kanadı üzerindeki kauçuk fitili ıslak sabunlu bezle silip kurulama işlemini yapınız, mümkünse pamuğu pudralayarak fitilin üzerine sürünüz.
 • Böylece fitilinizin kapıya yapışmadan temas etmesini sağlar ve fitilinizin ömrünü uzatmış olursunuz.

Çelik Kapı Kullanımı

 • Kapı açıp kapatılırken kapı kolundan tutulması, sert kapatılmaması gerekir, aksi takdirde kilit dilinin çabuk aşınıp arızalanmasına neden olabilirsiniz.
 • Kapıyı dışarıdan açarken kapı kilit dilindeki yükü hafifletmek için, kapı kanadını hafif kendinize doğru çekip açınız.
 • Kapı kilit silindiri arkasında hiçbir şekilde anahtar bırakmayınız. Bu, acil bir durumda yetkili servis ile kapınızın açılması gerektiğinde açma işlemini zorlaştıracaktır.
 • Kapı menteşe ayarı garanti kapsamı dışıdır. Kapınızı lütfen yumuşak hareketler ile kapayıp açmaya özen gösterin. Sert kapatmalar menteşelerinizin ayarına zarar verebilir.
 • Kapı kilit silindirini gres ve benzeri yağlar ile yağlamaya çalışmayınız.
 • Bu, kilit silindirinin çok fazla toz çekmesine ve kilidinizin fonksiyonunu kaybetmesine yol açar. Bu sebepli bozulmalarda silindir değişimi, garanti kapsamı dışındadır.
 • Çelik kapınızın kilidinin en az 1 (bir) tur döndürülmesi ile güvenlik sağlayacağını unutmayınız.

Çelik Kapı Koruma

 • Kapının metal ve ahşap aksamlarına sert cisimlerin tatbik edilmesinden sakının.
 • Kimyasal maddelerden (tiner, benzin, asit, ağartıcı deterjan vb.) uzak tutunuz.
 • Kapının metal ve ahşap aksamlarını dış etkenlerden (Güneş, yağmur, buharlı ortam vb.) uzak tutulması gerekir. Aksi takdirde ahşap kaplamasının renk değiştirmesine ve kararmasına neden olabilirsiniz.
 • Güneşe, yağmura ve kara direkt maruz kalacak alanlarda kullanım için lütfen “Dış Mekân” kapılarımızı ve aksesuarlarımızı tercih ediniz.